Sipma S.A.

underline

HISTORIA

Tradycja lubelskiego przemysłu maszyn i urządzeń rolniczych sięga pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to za sprawą dwóch Szkotów – Johna Douglasa i Andrew Kedslie’a powstała pierwsza fabryka produkująca młocarnie i sieczkarnie, tworząc podwaliny pod przyszłe tego typu inwestycje. Wiele lat później, pod koniec XIX wieku, na terenie Lublina swoje fabryki otwierają również Mieczysław Saryusz Wolski (Fabryka Machin i Odlewnia Żelaza M. Wolski i Ska) oraz Wacław Moritz (Fabryka Młocarni i Odlewni Żeliwa Wacław Moritz). Zakłady te po II wojnie światowej przeszły pod nadzór państwowy, dając początek Lubelskiej Fabryce Maszyn Rolniczych. Firma SIPMA S.A. w swej obecnej postaci rozpoczyna działalność gospodarczą 1 stycznia 1990 roku, kontynuując z dumą ponad 170-letnią tradycję lubelskich producentów maszyn rolniczych. W 1996 roku zarząd firmy powołuje Grupę Kapitałową SIPMA, której nadrzędnym celem jest rozpowszechnienie najnowszych technologii w produkcji rolniczej, kompleksowo rozwiązujących mechanizację najtrudniejszych i najcięższych prac w rolnictwie. Grupa Kapitałowa SIPMA skupia firmy produkcyjne, których głównym przedmiotem działalności jest produkcja maszyn dla rolnictwa, ogrodnictwa oraz gospodarki komunalnej. W ostatnich latach firma przeznacza duże nakłady finansowe na nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe R&D Centre INVENTOR. Dzięki temu tworzone są doskonałe warunki dla realizacji zaawansowanych i innowacyjnych projektów technicznych, produkcji oraz badań prototypów z zakresu maszyn rolniczych, komunalnych oraz innych konstrukcji z dziedziny mechaniki. Owocem pracy wykwalifikowanej kadry inżynierów będzie już wkrótce nowa generacja maszyn rolniczych.

SIPMA I NOWE TECHNOLOGIE

Od początku istnienia przedsiębiorstwa jego właściciele kierują się chęcią rozwoju oraz ciągłego doskonalenia, łącząc dobre tradycje polskiego przemysłu rolniczego z najnowszymi osiągnieciami techniki i technologii. Do katalogu sprzedawanych maszyn wciąż dołączają kolejne, będące odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego rynku.
Udoskonalając stosowane w produkcji technologie, SIPMA S.A. nie zapomina o tym, co najważniejsze, czyli o jakości produkowanych urządzeń. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia. Przedsiębiorstwo jako jedyne w kraju zdobyło aż 8 złotych medali na targach POLAGRA, odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Przykład firmy SIPMA S.A. pokazuje, że połączenie nowych metod pracy, dobrze skonstruowanej strategii działania oraz ugruntowanych podstaw, to sprawdzony przepis na sukces.

CZY WIESZ, ŻE…

• opracowana w 1996 roku misja firmy brzmi „Mierzyć na szczyty doskonałości we wszystkim, co robimy, wkładając w to twórczy wysiłek i profesjonalną pracę, zachowując nasze podstawowe wartości: troskę o klienta i własnych pracowników, stwarzając wszystkim najlepsze warunki do samorealizacji”.
• w 2002 roku SIPMA S.A. zostaje zakwalifikowana do elitarnej grupy firm uczestniczących w realizacji umowy offsetowej, związanej z zakupem przez polski rząd samolotu F-16 w firmie Lockheed Martin.
• nagrody przyznane na Międzynarodowych Targach Poznańskich to nie jedyne wyrazy uznania dla działalności firmy SIPMA S.A. Przedsiębiorstwo zdobywa liczne tytuły m.in. na Międzynarodowych Targach INTERRES w Rzeszowie, Targach Wschodnich w Lublinie czy Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej w Kielcach.
• marka SIPMA jest od lat kojarzona na rynku z solidnym polskim produktem. W lutym 2017 roku firma otrzymała prestiżowy certyfikat „Marka Lubelskie”.
• w 2017 roku podczas IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku firma SIPMA S.A. została nagrodzona tytułem TOP Pracodawca Polski Wschodniej 2017.