Pracownia Krawiecka Zaremba

underline

HISTORIA

Historia krawieckich tradycji rodziny Zarembów sięga 1894 roku, kiedy to Edward Zaremba otworzył pracownię przy Placu Teatralnym w Warszawie. Kontynuatorem rodu był Adolf Zaremba. Dzięki Adolfowi szyciem zaczął zajmować się także jego dużo młodszy brat Tadeusz, a z czasem Pracownia zaczęła działalność pod nazwą „Bracia Zaremba”. Wkrótce obaj bracia otworzyli własne pracownie, zaś w czasie II wojny światowej zostali zmuszeni do przerwania działalności. Po zakończeniu wojny Tadeusz ponownie otworzył firmę, przy
Alejach Jerozolimskich. W 1956 roku Pracownia przeniosła się na ulicę Nowogrodzką 15, gdzie znajduje się do dziś. To właśnie dzięki umiejętnościom i charyzmie Tadeusza, wyroby z metką ZAREMBA stały się rozpoznawalne w skali Europy. Tadeusz był doskonały w swoim fachu, znany był z dbałości zarówno o produkt, jak i o klienta. Szybko zyskał renomę, a razem z nim jego Pracownia – nie tylko w Warszawie, ale i w całej Europie. O Pracowni pisały gazety w Paryżu, Londynie, Wiedniu i Moskwie, a mistrz często otrzymywał propozycje otwarcia salonu za granicą. Postanowił jednak zostać w Warszawie i przekazać swój fach synowi, Adamowi, co uczynił w 1976 roku. Po śmierci ojca Adam został samodzielnym właścicielem Pracowni. Krawiectwem zaraził się już w dzieciństwie i jeszcze zanim rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej, uszył swoją pierwszą marynarkę. Po przedwczesnym odejściu Adama, w 2005 roku firmę przejęli jego żona Grażyna i syn Maciej, który od 2012 roku prowadzi ją samodzielnie. Obecnie w firmie pracuje siedmioro krawców i krawcowych starannie dobranych spośród najlepszych fachowców z całej Polski. Dzięki temu firma nieustająco cieszy się najlepszą opinią. Ubiera polskich i zagranicznych prawników, biznesmenów, dyplomatów, milionerów. Maciej, korzystając z nabytej przez lata wiedzy i na bieżąco śledząc trendy, wprowadził swój styl, który szanuje klasykę, ale również nie boi się odważnych pomysłów. Niektórzy dostrzegają w nim słynne „oko Zaremby”, odziedziczone po dziadku Tadeuszu podobnie jak miłość do krawiectwa i męskiej mody. Jego niepowtarzalny styl spotyka się z pozytywnym odbiorem na świecie, a zdjęcia ubiorów goszczą na zagranicznych blogach i stronach poświęconych męskiej modzie od Skandynawii po Japonię.

ZAREMBA I KREATYWNOŚĆ

Właściciele Pracowni Krawieckiej ZAREMBA od lat wykazują się niezwykłą kreatywnością, stosując najnowocześniejsze metody działania. Ulepszone projekty, które niezmiennie cechują szyk i elegancja, zyskały nową jakość. Pracownia odpowiada na potrzeby współczesnego klienta, nie zapominając jednocześnie o historii i tradycji, która ugruntowuje markę. Maciej Zaremba nie boi się innowacji, a do rozwoju w biznesie podchodzi śmiało i kreatywnie, czego przykładem mogą być chociażby: wprowadzenie nowej linii ubrań szytych metodą „made to measure”, działalność na rynkach międzynarodowych poprzez sklep internetowy zarembabespoke.com, oferujący nieco bardziej sportowe ubrania oraz poprzez tzw. „trunk shows” – spotkania organizowane na zaproszenie grup klientów, podczas których Maciej osobiście przyjmuje zamówienia, zdejmuje miarę i przeprowadza przymiarki w różnych częściach świata. W ten sposób stroje spod igły Zaremby stały się dostępne dla zagranicznych klientów, którzy nie mają szansy osobiście odwiedzić warszawskiej Pracowni. Dzięki tego typu działaniom oraz obecności w mediach społecznościowych rozpoznawalność marki na świecie stale wzrasta. Bardzo dużą popularnością cieszy się ona w Skandynawii, ale właściciele obsługiwali zamówienia także w Dubaju czy Florencji, zaś produkty ze sklepu internetowego codziennie trafiają do mężczyzn w USA, Japonii i Hongkongu.

CZY WIESZ, ŻE…

• w XIX w. Edward Zaremba zasłynął uszyciem mundru, pod którym ukrył zbroję, dzięki czemu jego klient wygrał pojedynek.
• w latach 70-tych Adam Zaremba stworzył typowo angielskie kostiumy do serialu o Sherlocku Holmesie.
• w 2011 roku Maciej Zaremba zaprojektował oficjalny krawat polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Projekt spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem – nawet Premier Finlandii Jyrki Katainenem wyraził na Twitterze nadzieję, „oby cała Polska Prezydencja była tak udana, jak krawat”.
• w ubraniach Zaremba Bespoke nawet 90% szwów wykonywanych jest ręcznie a uszycie garnituru to 80 godzin nieprzerwanej pracy.