KATALOG
FIRM

FIRMY PREZENTOWANE W 2018 ROKU

underline

Szanowni Państwo,

 

zapraszamy do zapoznania się przedsiębiorstwami, których sylwetki prezentowane były na Polskiej Wystawie Gospodarczej w 2018 roku.

 

Wśród przedstawianych firm znajdują się zarówno te z bogatą, długoletnią historią, jak również te bardzo młode, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Są wielkie przedsiębiorstwa i małe rodzinne firmy. Są spółdzielnie pracownicze i wielkie korporacje. Reprezentują rozmaite branże i działają na terenie całej Polski. Choć różni je tak wiele, łączy jedno – wszystkie one współtworzą siłę naszej gospodarki.

 

Prezentowane firmy zostały ujęte w katalog, który zgodnie z ideą Wystawy obejmuje pięć przestrzeni: kreatywność, rozwój, solidarność, nowe technologie oraz przyszłe pokolenia. Każda z tych przestrzeni charakteryzuje się innymi wyróżniającymi je cechami, które znajdują odzwierciedlenie w profilu działalności firm.

 

Wszystkie razem tworzą spójną opowieść o historii i osiągnięciach polskiej gospodarki.

Herse – Dom Mody

HERSE to przedsiębiorstwo o rodzinnym rodowodzie, wytwarzające tradycyjnymi metodami elegancką galanterię ze szlachetnych tkanin.

Przeczytaj więcej >>

Cykoria S.A.

CYKORIA S.A. jest producentem koncentratów spożywczych, suszów warzyw i owoców, przypraw i mieszanek przyprawowych, a także suszu cykorii korzeniowej.

Przeczytaj więcej >>

Pracownia Krawiecka Zaremba

Historia krawieckich tradycji rodziny Zarembów sięga 1894 roku, kiedy to Edward Zaremba otworzył pracownię przy Placu Teatralnym w Warszawie.

Przeczytaj więcej >>

Hefra S.A.

HEFRA to jedyny polski producent ekskluzywnych sztućców i galanterii stołowej. Przedsiębiorstwo, którego historia narodziła się w Warszawie, funkcjonuje w swojej branży od blisko 200 lat.

Przeczytaj więcej >>

Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.

Fabryka porcelany w Ćmielowie i fabryka w Chodzieży to jedne z najstarszych i największych fabryk porcelany cienkościennej w Europie.

Przeczytaj więcej >>

Apart sp. z o.o.

Apart Sp. z o.o. jest liderem jubilerstwa w Polsce pod względem wielkości produkcji, sieci sprzedaży i rozpoznawalności marki przez konsumentów.

Przeczytaj więcej >>

Ceramika Paradyż sp. z o.o.

Ceramika Paradyż Sp. z o.o. to wiodący producent płytek ceramicznych w Polsce. Od blisko 30 lat tworzy produkty zaprojektowane świadomie i z odwagą niezbędną do kreowania trendów.

Przeczytaj więcej >>

KLER S.A.

KLER S.A. jest największym w Polsce producentem i eksporterem ekskluzywnych mebli wypoczynkowych.

Przeczytaj więcej >>

Platige Image S.A.

Platige Image S.A. to polskie studio kreatywne specjalizujące się w tworzeniu animacji komputerowych i efektów specjalnych.

Przeczytaj więcej >>

Szynaka Meble Sp. z o.o.

Szynaka – Meble Sp. z o.o. to polska, wielopokoleniowa firma rodzinna, która od ponad 61 lat kreuje pozytywny wizerunek polskich produktów na świecie.

Przeczytaj więcej >>

Zakłady Ceramiczne BOLESŁAWIEC Sp. z o.o.

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu Sp. z o.o. są najstarszym powojennym producentem ceramiki bolesławieckiej.

Przeczytaj więcej >>

2040 Sp. z o.o.

2040.io to twórcy inteligentnego asystenta o imieniu Edward, który ma za zadanie wspierać działy sprzedaży w małych i średnich firmach.

Przeczytaj więcej >>

AISENS Sp. z o.o.

AISENS Sp. z o.o. to polski producent urządzenia do rehabilitacji, składającego się z sensorów oraz aplikacji mobilnej.

Przeczytaj więcej >>

Bin-e

Bin-e to polski startup, którego flagowym produktem jest inteligentny kosz, który automatycznie rozpoznaje, segreguje i kompresuje śmieci.

Przeczytaj więcej >>

Emplocity Sp. z o.o.

Emplocity Sp. z o.o. to startup, który wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne (chatboty, data science, NLP), aby pomagać pracodawcom w automatyzacji procesu rekrutacyjnego, wpływać na poprawę satysfakcji kandydatów oraz zwiększać wydajność pracy rekruterów.

Przeczytaj więcej >>

Sharehire

SHAREHIRE to platforma stworzona przez polską firmę MGM HR Solutions sp. z o.o., która dostarcza rozwiązania pozwalające efektywnie rekrutować kandydatów z rekomendacji.

Przeczytaj więcej >>

Summer Agency sp. z o.o.

Summer Agency to polska firma, która zajmuje się rozwojem produktów na każdym etapie prac.

Przeczytaj więcej >>

IC Solutions sp. z o.o.

IC Solutions Sp. z o.o. to startup, którego flagowym produktem jest IC Pen, system digitalizacji danych papierowych przy użyciu rozwiązania długopisów cyfrowych.

Przeczytaj więcej >>

Red is Bad

Red is Bad to polska marka odzieży patriotycznej i wolnościowej. Od początku istnienia stawia na oryginalne wzornictwo inspirowane historią Polski.

Przeczytaj więcej >>

Kopalnia Soli w Wieliczce

Historia Kopalni Soli w Wieliczce jako przedsiębiorstwa sięga 700 lat, choć pierwsze osady solne na miejscu dzisiejszej kopalni zaczęły się pojawiać już 13 milionów lat temu.

Przeczytaj więcej >>

Newag S.A.

NEWAG S.A. to jedna z najstarszych firm kolejowych w Polsce, której początki sięgają 1876 roku. Spółka zajmuje się produkcją i modernizacją taboru kolejowego, produkcją pojazdów metra oraz tramwajów.

Przeczytaj więcej >>

ENEA S.A.

Enea to przedsiębiorstwo branży energetycznej z siedzibą w Poznaniu, które zarządza Grupą Enea – wiceliderem polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej.

Przeczytaj więcej >>

Międzychód Nowicka sp. j.

Firma Międzychód powstała w 1904 roku. W niedużej miejscowości w zachodniej Polsce otwarto wówczas fabrykę konserw.

Przeczytaj więcej >>

Creotech Instruments S.A.

Creotech Instruments S.A. to polska spółka działająca w branży kosmicznej. Specjalizuje się również w projektowaniu i produkcji zaawansowanych systemów pomiarowych dla laboratoriów i ośrodków naukowych na całym świecie.

Przeczytaj więcej >>

Drutex S.A.

DRUTEX S.A. to firma rodzinna ze 100% rodzimym kapitałem. Jest wiodącym producentem stolarki okienno-drzwiowej.

Przeczytaj więcej >>

Melex sp. z o.o.

Melex Sp. z o.o. to jeden z najdłużej działających na świecie polski producent pojazdów elektrycznych.

Przeczytaj więcej >>

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. są największym krajowym producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego.

Przeczytaj więcej >>

TZMO S.A.

TZMO SA to polski producent i dostawca produktów higienicznych i kosmetycznych – bella, seni, happy, eva oraz produktów i usług medycznych – matopat, tricomed, CitoNet na ponad 80 rynków w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, Dalekim Wschodzie oraz Australii.

Przeczytaj więcej >>

Wiśniowski Sp. z o.o. S.K.A.

Firma WIŚNIOWSKI to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek w branży budowlanej w Polsce.

Przeczytaj więcej >>

Born Electric Sp. z o.o.

Born Electric Sp. z o.o. to polski startup, którego misją jest rozwiązywanie istotnych problemów społeczeństwa, tj. dostęp do energii, wody, czystego powietrza w oparciu o nowoczesne technologie systemów sterowania, zasilania, systemów napędowych i technik komputerowych.

Przeczytaj więcej >>

SensoriumLab Sp. z o.o.

SensoriumLab Sp. z o.o. jest twórcą przenośnego, nieinwazyjnego systemu diagnostycznego, dedykowanego do użytku poza szpitalem, które ocenia wysięk opłucnowy i automatycznie ostrzega o przekroczeniu nagromadzenia się płynu w płucach.

Przeczytaj więcej >>

Sense Monitoring Sp. z o.o.

Sense Monitoring Sp. z o.o. to twórca autorskiego systemu monitoringu ugięć S-One, który alarmuje użytkownika o aktualnym stanie wytężenia konstrukcji i pomaga planować odśnieżanie lub zarządzić ewakuację budynku.

Przeczytaj więcej >>

H. CEGIELSKI – POZNAŃ S.A.

Grupa kapitałowa, która swoimi początkami sięga 1846 roku. Obecnie jest to najstarsza, nieprzerwanie funkcjonująca polska firma produkcyjna.

Przeczytaj więcej >>

Spółdzielnia Mleczarska SPOMLEK

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek ma swój początek w 1909 roku. Została założona w Woli Skromowskiej w województwie lubelskim przez Zygmunta Chmielewskiego jako Włościańska Spółka Mleczarska.

Przeczytaj więcej >>

Pollena Savona Sp. z o.o.

Katowickie Zakłady Chemii Gospodarczej „Pollena-Savona” Sp. z o.o. są firmą z ponad 150-letnią tradycją. Zostały założone w 1867 roku przy ulicy Wawelskiej. Początkowo fabryka produkowała mydła i wody kolońskie.

Przeczytaj więcej >>

Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.

Historia Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A., najstarszej firmy cukierniczej w Polsce, to nie tylko wspaniały smak i kunszt piernikarstwa, ale przede wszystkim historia ludzi, którzy ją tworzyli.

Przeczytaj więcej >>

Spółdzielnia Mleczarska JANA

Początki Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej Jana w Środzie Wielkopolskiej sięgają przełomu lat 1884/1885. Wtedy to Jadwiga von Duszyńska, wykorzystując szybki rozwój chowu bydła mlecznego w rejonie średzkim, uruchomiła pierwszą mleczarnię.

Przeczytaj więcej >>

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A.

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. to jedna z najstarszych firm zielarskich w Polsce, ceniona za wieloletnie doświadczenie i jakość oferowanych produktów. Firma powstała w Poznaniu w 1869 roku, kiedy to Roman Barcikowski założył swoją pierwszą drogerię przy ulicy Paderewskiego.

Przeczytaj więcej >>

Fabryka Cukierków PSZCZÓŁKA Sp. z o.o.

Fabryka Cukierków Pszczółka Sp. z o.o. to jeden z największych producentów cukierków w Polsce.

Przeczytaj więcej >>

Mlekovita

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA to największa firma mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, przedsiębiorstwo ze 100% kapitałem polskim, którego początki sięgają 1928 r.

Przeczytaj więcej >>

OSM Sierpc

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu to jedna z najbardziej nowoczesnych i efektywnych mleczarni w Polsce.

Przeczytaj więcej >>

Zakłady Porcelany Stołowej KAROLINA Sp. z o.o.

Zakłady Porcelany Stołowej KAROLINA Sp. z o.o. to jeden z czołowych producentów wyrobów porcelanowych w Polsce. Jako jedyny zakład w kraju produkuje porcelanę Fine Bone China.

Przeczytaj więcej >>

Pleszewskie Zakłady Papiernicze S.A.

Pleszewskie Zakłady Papiernicze to jeden z wiodących producentów papierowych opakowań.

Przeczytaj więcej >>

Perun S.A.

Perun S.A. to polskie przedsiębiorstwo opracowujące i produkujące urządzenia spawalnicze, wykorzystujące gaz jako czynnik roboczy. Jest liderem polskiego rynku w wytwarzaniu sprzętu gazowego do spawania i cięcia.

Przeczytaj więcej >>

Autosan Sp. z o.o.

AUTOSAN sp. z o.o. to znany producent autobusów i jedno z najstarszych przedsiębiorstw na Podkarpaciu i w Polsce.

Przeczytaj więcej >>

Sipma S.A.

Tradycja lubelskiego przemysłu maszyn i urządzeń rolniczych sięga pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to za sprawą dwóch Szkotów – Johna Douglasa i Andrew Kedslie’a powstała pierwsza fabryka produkująca młocarnie i sieczkarnie, tworząc podwaliny pod przyszłe tego typu inwestycje.

Przeczytaj więcej >>

AVIA S.A.

AVIA S.A. powstała na warszawskiej Pradze w 1902 roku jako „Fabryka Maszyn Precyzyjnych L. Nowiński”. Kilkudziesięciu pracowników produkowało wówczas maszyny do wyrobu gilz papierosowych.

Przeczytaj więcej >>

BZB UAS Sp. z o.o.

BZB UAS Sp. z o.o. to polska firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji oraz integracji Bezzałogowych Systemów Latających.

Przeczytaj więcej >>

Comarch S.A.

Comarch S.A. to jedna z największych polskich spółek informatycznych, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma realizuje projekty w kraju i za granicą w kluczowych sektorach gospodarki, tj. telekomunikacja, finanse, bankowość i ubezpieczenia, handel i usługi, infrastruktura IT, administracja publiczna, przemysł czy ochrona zdrowia.

Przeczytaj więcej >>

PREVAC Sp. z o.o.

PREVAC sp. z o.o. jest światowym liderem w produkcji analitycznych i depozycyjnych aparatur naukowo-badawczych służących głównie do tworzenia nowych materiałów a tym samym nowych technologii.

Przeczytaj więcej >>

OncoArendi Therapeutics S.A.

OncoArendi Therapeutics S.A. (OAT) to polska firma biotechnologiczna rozwijająca leki przeciwko chorobom o podłożu zapalnym i w immunoterapii przeciwnowotworowej.

Przeczytaj więcej >>

Quantum Lab Sp. z o.o.

Quantum CX to polska firma funkcjonująca w segmencie AI/ML i BigData skutecznie łącząca psychologię z technologią.

Przeczytaj więcej >>

Unified API

UNIFIED API to polska firma oferująca rozwiązania IT m.in. dla sektora finansowego, ubezpieczeniowego i energetycznego.

Przeczytaj więcej >>

BILLTECH GROUP sp. z o.o.

BILLTECH GROUP Sp. z o.o. to polski startup, twórca aplikacji ułatwiającej wykonywanie płatności cyklicznych i chroniącej przed przepłacaniem za usługi i media w domu.

Przeczytaj więcej >>

Business Supporter sp. z o.o.

Business Supporter Sp. z o.o. jest operatorem programu rabatowego Benefits for Leaders – jedynego w kraju programu benefitów dla startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, pozwalającego wyrównać szanse dostępu małych firm do produktów i usług na poziomie cenowym zarezerwowanym dla dużych korporacji.

Przeczytaj więcej >>

CashDirector S.A.

CashDirector S.A. (wcześniej działający pn. Cyber Productivity) to polski startup, który stworzył innowacyjne rozwiązanie do bezhasłowego logowania i bezpiecznej autoryzacji operacji w sieciach firmowych, serwisach internetowych i mobilnych oraz sieciach IoT (Internet Rzeczy).

Przeczytaj więcej >>

UseCrypt S.A.

UseCrypt S.A. to polska firma oferująca innowacyjne rozwiązanie służące do szyfrowania i bezpiecznego przechowywania danych oraz twórcy pierwszego polskiego bezpiecznego komunikatora.

Przeczytaj więcej >>

Efento

Efento Sp. j. to polski startup powstały w 2016 roku, który jako jedna z kilku firm na świecie oferuje kompleksowe rozwiązania umożliwiające monitorowanie i analizę różnych wielkości fizycznych oparte na bezprzewodowych sensorach i rozbudowanej platformie w chmurze oraz aplikacjach mobilnych.

Przeczytaj więcej >>

Medical Simulation Technologies sp. z o.o.

Medical Simulation Technologies Sp. z o.o. to firma z branży zaawansowanych technologii medycznych wprowadzająca na rynek nowatorski system do symulacji w obszarze echokardiografii przezprzełykowej (TEE) oraz mikroinwazyjnych zabiegów serca opartych na danych realnych pacjentów pozyskiwanych z tomografii komputerowej (CT).

Przeczytaj więcej >>

TalkToBot Sp z o.o.

TalkToBot Sp. z o.o. to polski startup, który stworzył usługę pozwalającą każdej firmie na zarządzanie oraz automatyzację komunikacji z klientami odbywającej się za pomocą Messengera lub WebChatu na stronie internetowej.

Przeczytaj więcej >>

StethoMe

StethoMe® to polski startup, twórca pierwszego na świecie elektronicznego, bezprzewodowego stetoskopu z inteligentnym systemem analizy dźwięków osłuchowych.

Przeczytaj więcej >>

Phenicoptere sp. z o.o.

Phenicoptere Sp. z o.o. jest polskim startupem działającym na rynku kosmetycznym. Wprowadził innowacyjny i opatentowany produkt GLOV Hydro Demaquillage.

Przeczytaj więcej >>

Photon Entertainment sp. z o.o.

Photon Entertainment Sp. z o.o. to polski startup technologiczny odpowiedzialny za projekt i produkcję interaktywnego robota edukacyjnego dla dzieci Photon.

Przeczytaj więcej >>

Smartee

Smartee to platforma technologiczną do świadczenia usług UBI (Usage Based Insurance), stworzona przez warszawską firmę Start Sp. z o.o.

Przeczytaj więcej >>

Nexbio sp. z o.o.

NEXBIO Sp. z o.o. to innowacyjna spółka biotechnologiczna oferująca usługi z zakresu analiz molekularnych, która m.in. opracowuje i wdraża rozwiązania genetyczne w rolnictwie, przemyśle spożywczym i weterynarii.

Przeczytaj więcej >>

Runvido

Runvido to polski startup, twórca aplikacji umożliwiającej zamianę obrazu statycznego w dowolny film, który może być zapisany na istniejących już w przestrzeni obrazach statycznych (dzięki wykorzystaniu technologii AR).

Przeczytaj więcej >>

Telemedicin sp. z o.o.

Telemedicin sp. z o.o. to polski startup, który opracował oferuje nowoczesną, intuicyjną technologię platformy telemedycznej.

Przeczytaj więcej >>

The Construct

TheConstruct Sp. z o.o. stworzyła platformę theViewer, która służy architektom i projektantom do wizualizacji swoich projektów w wirtualnej rzeczywistości i dzielenia się nimi ze współpracownikami oraz klientami końcowymi.

Przeczytaj więcej >>

Advanced Protection Systems sp. z o.o.

Advanced Protection Systems Sp. z o.o. to jeden z globalnych liderów technologii i cybersecurity przestrzeni powietrznej.

Przeczytaj więcej >>

Silencions Sp z o.o.

Silencions Sp. z o.o. to polski startup technologiczny, którego wizją jest polepszenie jakości życia poprzez ograniczenie emisji hałasu.

Przeczytaj więcej >>

Apzumi Spatial sp. z o.o.

Apzumi Spatial to polski startup, który oferuje zestaw narzędzi rozszerzonej rzeczywistości (AR) wzbogaconych o funkcje sztucznej inteligencji (AI), dzięki którym procesy przemysłowe są bardziej precyzyjne i efektywne.

Przeczytaj więcej >>

Cyberus Key

Cyberus Labs jest startupem, który tworzy rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jego misją jest uczynienie świata internetu bezpiecznym dla wszystkich.

Przeczytaj więcej >>

Quotiss Sp. z o.o.

Quotiss Sp. z o.o. to polski startup założony w 2016 roku – twórca narzędzia do zarządzania cenami frachtu morskiego.

Przeczytaj więcej >>

QuarticOn S.A.

QuarticOn S.A. to polska firma oferująca innowacyjne narzędzia dla e-commerce i firm działających w modelu wielokanałowym.

Przeczytaj więcej >>

Elastic Cloud Solutions Sp. z o.o.

Elastic Cloud Solutions Sp. z o.o. to polski startup, twórca platformy klasy Digital Workplace, na którą składa się zestaw narzędzi tj. innowacyjna platforma intranetowa, narzędzie do budowania formularzy, chatbotów i procesów oraz inteligentny asystent pracownika w postaci bota.

Przeczytaj więcej >>

OvuFriends Sp. z o.o.

OvuFriend Sp. z o.o. to polska spółka działającą w obszarze zdrowia elektronicznego (digital health), wykorzystująca nowoczesne technologie i zaawansowaną algorytmikę, aby pomagać kobietom szybciej zajść w ciążę.

Przeczytaj więcej >>

FlyTech UAV Sp. z o.o.

FlyTech UAV Sp. z o.o., to polski producent bezzałogowych systemów latających do profesjonalnych zastosowań. Firma tworzy drony, które można wykorzystywać w geodezji i górnictwie, rolnictwie, energetyce, budownictwie czy kwestiach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w Polsce i za granicą.

Przeczytaj więcej >>

Nanoceramics S.A.

Nanoceramics S.A. to firma produkująca podzespoły elektroniczne, które pomimo zmniejszenia rozmiarów pozwalają na znaczny wzrost transferu energii.

Przeczytaj więcej >>

Gradis Sp z o.o.

Gradis Sp. z o.o. to polski startup, który w swoich rozwiązaniach wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji aby wyznaczyć optymalną konfigurację parametrów instalacji opraw oświetleniowych, tj. położenie, przewieszenie, kąty instalacji, wybór oprawy, poziomy ściemnienia itp.

Przeczytaj więcej >>

Hotailors

Hotailors to przyjazna w obsłudze technologia oparta na sztucznej inteligencji służąca do rezerwacji hotelów i lotów oraz rozliczania podróży służbowych w 5 minut.

Przeczytaj więcej >>

MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o.

MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o. to polska firma, której celem jest wdrożenie do produkcji w pełni polskiej i opatentowanej technologii nanokompozytowego materiału katodowego bazującego na układzie CCL/nano-LF.

Przeczytaj więcej >>

IDENTT Sp z o.o.

IDENTT Sp. z o.o. to polski startup, który dostarcza automatyczne rozwiązania pozwalające na weryfikację autentyczności dokumentów tożsamości oraz tożsamości klientów.

Przeczytaj więcej >>

IndoorWay

Indoorway to polski startup, który tworzy inteligentne narzędzia służące prostej i intuicyjnej digitalizacji przestrzeni.

Przeczytaj więcej >>

3R Studio

3R Studio to powstały w 2010 roku zespół specjalistów zajmujący się dostarczaniem wysokiej jakości interaktywnych rozwiązań 3D na potrzeby urządzeń mobilnych, stacjonarnych i VR, a także profesjonalnym modelowaniem grafik 3D.

Przeczytaj więcej >>

Neuro Device

Neuro Device jest polską firmą technologiczną prowadzącą działalność w obszarze medtech.

Przeczytaj więcej >>

Zortrax

Zortrax to polska spółka prężnie działająca na globalnym rynku druku 3D.

Przeczytaj więcej >>

Foto Buzek-Garzyński

Początki firmy FOTO Buzek-Garzyński sięgają kresu I wojny światowej. W 1918 roku Zygmunt Garzyński założył w Krakowie przy ulicy Sławkowskiej swoje pierwsze atelier.

Przeczytaj więcej >>

Jan Kielman

Jan Kielman Pracownia Obuwia s.c. to rodzinna firma obuwnicza, która od 135 lat specjalizuje się w szyciu butów na miarę. Realizuje indywidualne zamówienia klientów ceniących klasyczne wzornictwo, wygodę i urok rękodzieła.

Przeczytaj więcej >>

Pracownia ludwisarska Jana Felczyńskiego

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego to rodzinne przedsiębiorstwo z branży rzemiosła artystycznego zajmujące się produkcją dzwonów. Saga rodu Felczyńskich rozpoczęła się w Kałuszu na terenie współczesnej Ukrainy, gdzie Michał Felczyński założył pierwszą w tej części Europy odlewnię dzwonów.

Przeczytaj więcej >>

Alba Thyment Sp. z o.o.

Opisując historię firmy Alba Thyment Sp. z o. o., musimy cofnąć się o ponad 400 lat do 1611 roku.

Przeczytaj więcej >>

Pracownia Lutnicza Niewczyk

Pracownia lutnicza Niewczyk i Synowie to firma rodzinna z siedzibą w Poznaniu, zajmująca się ręcznym wyrobem i naprawą instrumentów muzycznych. Dzieje przedsiębiorstwa rozpoczęły się w 1885 roku, kiedy Franciszek Niewczyk otworzył w Poznaniu warsztat lutniczy.

Przeczytaj więcej >>

Cedrob S.A.

Grupa Cedrob to największy polski producent mięsa. Lider w produkcji drobiu i trzody chlewnej oraz uznany producent wędlin.

Przeczytaj więcej >>

Dramiński S.A.

DRAMIŃSKI S.A. z Olsztyna to uznany polski producent urządzeń elektronicznych.
Firma projektuje, produkuje i sprzedaje w ponad 100 krajach na świecie, małe przenośne ultrasonografy o doskonałej jakości obrazu.

Przeczytaj więcej >>

Mokate S.A.

MOKATE to grupa przedsiębiorstw działających w przemyśle spożywczym. Jest jednym z europejskich liderów na rynku kawy i herbaty.

Przeczytaj więcej >>

Wielton S.A.

Wielton S.A. to lider w produkcji naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Należy do grona 10. największych producentów w swojej branży w świecie.

Przeczytaj więcej >>

Zakład Mięsny WIERZEJKI J. M. Zdanowscy Sp.j.

ZM WIERZEJKI to rodzinna firma powstała w 1991 roku, która zajmuje się ubojem, rozbiorem i sprzedażą mięsa w szerokim asortymencie oraz produkcją jego przetworów w postaci wędlin i wyrobów garmażeryjnych.

Przeczytaj więcej >>

ML System S.A.

ML System S.A. to spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne.

Przeczytaj więcej >>

ZM Henryk Kania S.A.

ZM Henryk Kania S.A. to jedna z największych firm działających w branży mięsnej, producent wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego.

Przeczytaj więcej >>