IDEA PWG

PWG 2018

underline

Pierwszą część Polskiej Wystawy Gospodarczej, będącą zapowiedzią jej głównej odsłony w 2019 r., będzie można zobaczyć od 28 września do 28 października 2018 roku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W jej skład wejdzie pawilon o charakterze multimedialno-wystawowym oraz ekspozycja plenerowa.

Myślą przewodnią pierwszej odsłony Polskiej Wystawy Gospodarczej w 2018 r. jest hasło „Siła Wspólnoty”. Czerpie ono swoją moc z szacunku oraz dumy z dziedzictwa gospodarczego naszego kraju. Wspólnota buduje silne, emocjonalne więzi, gwarantuje bezpieczeństwo i wzajemne wsparcie. Chcemy pokazać, że takie wartości jak współpraca i współodpowiedzialność są podstawą silnego i nowoczesnego Państwa.

Atrybutem Polskiej Wystawy Gospodarczej jest Wieża, która nawiązuje do symbolu Powszechnej Wystawy Krajowej, będącej wielkim sukcesem gospodarczym i wizerunkowym Polski w 1929 roku. Jest ona metaforą udziału w narodowej wspólnocie, którą tworzy wiele splecionych ze sobą ludzkich losów. Każdy, dokładając cząstkę siebie – symboliczny kamyk – staje się twórcą i uczestnikiem wspólnego dziedzictwa. Każdy obywatel to symboliczne ogniwo pnącej się ku górze wieży – wspólnoty, solidarności, rozwoju i tradycji.