IDEA PWG

O idei PWG

underline

Polska Wystawa Gospodarcza to ważny i wyjątkowy projekt wystawienniczy, powstały z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.

Wystawa w nowoczesny, zaadresowany do szerokiego grona odbiorców sposób, opowie o historii ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki oraz przedstawi sukcesy polskiej myśli technicznej i technologicznej.

Pokaże Polskę jako kraj innowacyjny, z rosnącym potencjałem gospodarczym, a jednocześnie wierny tradycji i szanujący swoją historię. Ma również rozpowszechnić wśród Polaków ideę patriotyzmu gospodarczego oraz wzbudzić szacunek dla efektów pracy pokoleń Rodaków.

Wystawa prezentowana będzie w cyklu dwuetapowym w latach 2018-2019.

Pierwsza część Polskiej Wystawy Gospodarczej, będąca zapowiedzią jej głównej odsłony w 2019 r., wyeksponowana zostanie w okresie od 28. września do 28. października 2018 roku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Przedstawi ona ideę przyszłorocznej Wystawy, jej symbole oraz przesłanie. W skład ekspozycji wejdzie pawilon wystawowy oraz wystawa zewnętrzna zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.

Na wystawie plenerowej zaprezentowanych zostanie 25 wybranych polskich firm, które – dzięki przemyślanej wizji rozwoju i zdolności adaptacji do dynamicznych zmian w otoczeniu – od ponad 100 lat z sukcesem wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski.

Dzięki multimedialnym eksponatom wizyta dostarczy nie tylko wielu ciekawych merytorycznych informacji, ale będzie przede wszystkim wspaniałą zabawą przez naukę.

Główną odsłonę wystawy będzie można zobaczyć na błoniach PGE Narodowego w Warszawie w połowie 2019 roku. Imponująca wielkością plenerowa przestrzeń wystawiennicza, stanie się areną prezentującą historię i dokonania rodzimej gospodarki od momentu odzyskania niepodległości po czasy nam współczesne. Nie zabraknie również specjalnej strefy konferencyjno-eventowej oraz strefy rekreacyjnej z atrakcjami dla najmłodszych.