IDEA PWG

O idei PWG

underline

Polska Wystawa Gospodarcza to wyjątkowe przedsięwzięcie wystawiennicze, powstałe z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, jako wyraz uznania dla dorobku najlepszych polskich przedsiębiorstw oraz ich wkładu w rozwój polskiej gospodarki.

Wystawa zaplanowana została w cyklu dwuetapowym. Pierwsze wydarzenie – będące zapowiedzią głównej odsłony – miało miejsce w 2018 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Ekspozycja pod hasłem SIŁA WSPÓLNOTY przedstawiła ideę, przesłanie oraz symbole związane z Wystawą. Składała się z pawilonu wystawowego oraz wystawy plenerowej. Zaprezentowano na niej między innymi 25 wybranych polskich firm, które – dzięki przemyślanej wizji rozwoju i zdolności adaptacji do dynamicznych zmian – od ponad 100 lat z sukcesem wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski.

Przed nami główna odsłona Wystawy, która odbędzie się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. W specjalnie zaprojektowanych pawilonach wystawowych zaprezentowany zostanie dorobek najlepszych polskich firm wyłonionych przez Kapitułę w naborze na Wystawców PWG.

Do czasu inauguracji Polskiej Wystawy Gospodarczej, będą realizowane różnorodne towarzyszące jej wydarzenia, w czasie których, poprzez eksponowanie zwycięskich produktów, przedstawiony zostanie potencjał innowacyjny polskich przedsiębiorców.

Wszelkie informacje dotyczące projektu można znaleźć na niniejszej stronie oraz w mediach społecznościowych:
www.facebook.com/pwg2019;
www.twitter/pwg2019;
www.instagram/pwg2019.