2018

Wydarzenia z 2018 r.

underline

Pierwsza część Polskiej Wystawy Gospodarczej prezentowana była od 28 września do 28 października 2018 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Ekspozycja pod hasłem SIŁA WSPÓLNOTY, na którą składały się: pawilon wystawowy oraz wystawa plenerowa, przedstawiła ideę, przesłanie oraz symbole związane z PWG.

Do dyspozycji gości oddano m.in. stanowiska rozszerzonej rzeczywistości (AR), interaktywne lustra czy multimedialne stoiska edukacyjne, dzięki którym można było poznać polską historię gospodarczą od 1918 roku do czasów współczesnych.

Zwiedzający mieli również możliwość zaprogramowania robotów edukacyjnych i wzięcia udziału w grze z ich wykorzystaniem. Najmłodsi zaś mogli przymierzyć strój związany ze swoim przyszłym zawodem w wirtualnej przebieralni lub obejrzeć multimedialny komiks na temat historii polskiej gospodarki.

Na wystawie plenerowej zaprezentowano 25 polskich firm, które od ponad 100 lat wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski. Dodatkowo, przez cały miesiąc, Polskiej Wystawie Gospodarczej towarzyszyły m.in. liczne warsztaty tematyczne, przygotowane i prowadzone przez firmy – partnerów PWG.

Ekspozycja stanowiła zapowiedź głównej odsłony wydarzenia, która odbędzie się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.