NOWE TECHNOLOGIE

Witaj w przestrzeni nowych technologii!

underline

Mijające stulecie niepodległości Polski to nie tylko czas ważnych wydarzeń historycznych, ale także kluczowych osiągnięć gospodarczych. Dzięki dokonaniom wybitnych postaci, ich determinacji, pomysłowości i przedsiębiorczości zmienił się bieg historii Polski. Z tego dziedzictwa czerpiemy także dziś. Wielkie osiągnięcia gospodarcze na trwałe wpisały się w naszą rzeczywistość.

Również i obecnie możemy być dumni z sukcesów w tej dziedzinie. Nowe technologie stanowią istotny element polskiej gospodarki, które coraz śmielej wkraczają w kolejne obszary życia Polaków. Rozwój cyfryzacji, biotechnologii, nowych zaawansowanych materiałów, technologii pojawiających się w obszarach energetyki i środowiska, a także rewolucja związana z rozpowszechnieniem sztucznej inteligencji i robotów – to wszystko w zawrotnym tempie zmienia świat, w którym żyjemy. Za sprawą inwestycji sektora publicznego i prywatnego w działalność badawczo-rozwojową, innowacje stają się powszechnie dostępne, co wpływa na poprawę jakości naszego życia. Ten potencjał jest motorem napędowym współczesnej gospodarki. Jej kondycja i dobre perspektywy rozwoju napawają optymizmem. Krajowe przedsiębiorstwa nie tylko z powodzeniem wykorzystują i modyfikują znane już technologie, ale również tworzą nowe trendy i nadają ton w obszarze innowacyjnych rozwiązań.

W przestrzeni Nowych Technologii przedstawiono przełomowe osiągnięcia polskich naukowców i wynalazców, które miały wpływ na rozwój polskiej i światowej gospodarki.

Zobacz, jak wiele już osiągnęliśmy i jak wielki potencjał w nas tkwi!